Praca biurowa jest w dużej mierze pracą siedzącą. Niektórym może wydać się mało wyczerpująca, ale wcale tak nie jest. Ludzie, którzy w pozycji siedzącej spędzają długie godziny, często żalą się na uciążliwy ból w niektórych regionach ciała: głównie kręgosłupie, plecach czy karku. Obciążenie i napięcie mięśni da się zminimalizować przez odpowiednio dobrane fotele biurowe.

Cechy dobrych foteli biurowych

Fotele do komputera powinny posiadać możliwość regulacji w niezbędnych miejscach, by jak najlepiej móc je dopasować do indywidualnych upodobań pracownika. Regulowane oparcie i siedzisko umożliwia osobie siedzącej przybranie naturalnej pozycji ciała, co zapobiega napięciom mięśniowym, a w efekcie – bólowi. Jeśli chodzi o fotele obrotowe biurowe, ich siedzisko musi mieć odpowiednią szerokość i głębokość, by zapewniać nogom stabilne podparcie.

Ergonomiczne fotele do komputera posiadają wyprofilowane oparcie, które w miejscu odcinka kręgosłupa lędźwiowego ma specjalne uwypuklenie. Dzięki temu zapewnia plecom wymagane podparcie, co sprawia, że nawet kilka godzin pracy siedzącej nie stanie się przyczyną bólu pleców (www.ergo-fotel.pl/fotele-obrotowe-marki-ergomax-ergohuman).