Zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega tak naprawdę zdrowe odżywianie? Jak należy jeść, aby przez wiele lat cieszyć się szczupłą sylwetką i zdrowy organizmem? W internecie aż roi się od przeróżnej maści diet odchudzających, niskokalorycznych czy wykluczających zupełnie któryś ze składników pożywienia. Jednak nie tędy droga. Aby zdrowo i skutecznie schudnąć, trzeba się zastosować do kilku podstawowych zasad zdrowego odżywiania.

Przede wszystkim nasza dieta musi być bogata w różnej maści produkty zbożowe, takie jak kasze, pełnoziarniste makarony czy razowy chleb. To powinno być podstawą każdego posiłku, który ląduje na naszym talerzu. Zdrowe odżywianie obfituje w dużą ilość warzyw i owoców, najlepiej w świeżej i nieprzetworzonej postaci. Wykluczone są zatem słodkie dżemy czy dosładzane napoje owocowe. Sok najlepiej wycisnąć sobie samemu w domu, taki będzie najzdrowszy. Raz dziennie możemy zjeść porcję pełnowartościowego białka. Najlepiej nadają się tutaj jajka, drób czy warzywa strączkowe. Powinniśmy pić dużo wody, najlepiej niegazowanej, o średniej zawartości minerałów.

Dieta może być przyjemna, warto tylko jeść smacznie, zdrowo i zróżnicowanie, a zasady odżywiania dosyć proste. Ważna jest konsekwencja.