Sierakowski Park Krajobrazowy jest największym parkiem krajobrazowym, jakim może się pochwalić Wielkopolska, a wędrówki po jego terenie każdemu mogą dostarczyć wiele radości. Sierakowski Park Krajobrazowy to wyjątkowe miejsce.

Co warto zobaczyć na jego terenie?

Sierakowski Park Krajobrazowy przyciąga pięknym, polodowcowym krajobrazem, wspaniałymi drzewami oraz malowniczą doliną Warty. Nie brak tu również jezior oraz rezerwatów przyrody, tworzonych z myślą o ochronie najbardziej atrakcyjnych zakątków parku. Dla wielu turystów najpiękniejszym fragmentem tego parku jest rezerwat faunistyczny o nazwie „Czaple Wyspy”, z kolei amatorzy wypoczynku nad wodą stawiają na pobyt w rejonie Jeziora Charzypskiego. Jest to największe z ponad 50 jezior na terenie tego parku krajobrazowego, a liczne wyspy i wyjątkowa linia brzegowa sprawiają, że turyści chętnie spędzają czas na jego terenie. Tu Wielkopolska prezentuje się wyjątkowo pięknie, a jej przyrodnicze atrakcje turystyczne zachwycić mogą każdego.

Sierakowski Park Krajobrazowy jest jednocześnie doskonałym celem wypraw dla turystów ceniących sobie piękne zabytki. Nie brak tu pięknych parków i zabytków dawnej architektury. Co warto zobaczyć? Zachwycić może Chalin i tutejszy dwór, ciekawy zespół pałacowy czeka też w Mościejewie. W czasie wycieczki po tej części Wielkopolski warto też zajrzeć do Sierakowa – miasta, na terenie którego zabytków nie brakuje.

Więcej o Polsce i jej zabytkach – Discover.pl