Nerki odgrywają ważną rolę w ludzkim organizmie, a każdy problem związany z ich prawidłowym funkcjonowaniem może mieć poważne konsekwencje. Każda choroba, której ofiarą padają nerki, powinna być traktowana jako istotne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Podobnie jak pozostałe choroby nerek, tak i mocznica wymaga szybkiej i profesjonalnej pomocy lekarskiej. Ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia pacjenta, tym bardziej, że w jej wyniku dochodzi nie tylko do zatrucia nerek, ale i wątroby. Za zatrucie organizmu odpowiedzialne są niesprawne filtry, dzięki nerki są w stanie oczyszczać nasze ciało. Gdy ich funkcja filtracyjna zatraca się, nasz organizm zaczynają atakować szkodliwe bakterie i toksyny. W efekcie rozwija się tak uciążliwa i groźna choroba, jaką jest mocznica.

Jakie objawy mogą świadczyć o jej rozwoju? W jakiej sytuacji należy możliwie jak najszybciej skonsultować się z lekarzem? Bóle głowy oraz osłabienie, problemy związane ze snem – oto symptomy, które zazwyczaj pojawiają się jako pierwsze. Suchość skóry, brak apetytu oraz dziwny smak w ustach to kolejne niepokojące objawy, które mogą świadczyć o mocznicy. Kurcze mięśni oraz przykry zapach z ust, często kojarzony z zapachem moczu, to kolejne objawy świadczące już o bardziej zaawansowanej chorobie. W skrajnych przypadkach dochodzi do takich problemów, jak utrata przytomności i przymusowy pobyt w szpitalu. Często bywa on jedynym sposobem na kompleksowe wyleczenie mocznicy i uchronienie pacjenta przed dalszymi komplikacjami ze zdrowiem.

Kreatynina w surowicy krwi jest dobrym wskaźnikiem prawidłowej pracy nerek. Jeśli nerki nie pracują dobrze, to kreatynina nie jest odsączana i wraca do krwi, a jej stężenie rośnie. Oczywiście jest również przypadek niskiego poziomu kreatyniny, który związany jest z pewnymi chorobami.

Więcej – https://portaldlazdrowia.pl/nerki-najczestsze-dolegliwosci/