Czy jesteś osobą, dla której największą radość z przebywania w domu stanowi bogactwo cudownych motywów dekoracyjnych, ogromna ilość barw i oczywiście niebanalne meble czy drobiazgi? Czy jesteś osobą, którą inspirują elementy typowe dla kultury arabskie? Jeśli planujesz urządzanie kuchni, w takim wypadku koniecznie musisz pomyśleć o urządzeniu jej właśnie w arabskim stylu.

Charakterystyka kuchni arabskiej

Podczas urządzania kuchni musisz pamiętać jednak, że w żadnym wypadku nie chodzi o to, aby urządzać ją całkowicie odnosząc się do arabskim zwyczajów. Należy zachować najważniejsze zasady obowiązujące w naszym świecie, a wprowadzać inne jedynie jako dodatek. Do najbardziej charakterystycznych cech, oprócz tych wspomnianych wyżej jeśli chodzi o arabskie rozwiązania aranżacyjne należą:

  • Przepych
  • Odmienność
  • Piękne tkaniny i poduchy
  • Motywy geometryczne
  • Wspaniałe, mocne kolory

No a co z wyposażeniem? Meble i sprzęt kuchenny można okleić fototapetami samoprzylepnymi. Zlewozmywaki kuchenne można jedynie dobrać kolorystycznie, bo tutaj funkcjonalność musi mieć decydujące znaczenie. Z doborem koloru zlewozmywaka i odpowiedniej fototapety na meble kuchenne nie będzie problemu.

Kuchnia Kuchnia

Źródło – http://zlewy.biz