W meblarstwie pojawiło się ostatnio wiele nowości, które wynikają z trendów panujących na rynku. Duży wpływ na nowe wzory mebli ma otwarcie na świat, czerpanie z jego pomysłów i sprawdzonych praktyk. Nowoczesne tendencje we wzornictwie oraz materiałach do produkcji mebli dają się zauważyć we wszystkich rodzajach mebli.

W dziedzinie wyposażenia wnętrz mieszkalnych widać duże tendencje do szlachetnej prostoty, którą w bardzo wyraźny sposób obrazują nowoczesne meble metalowe. Niezaprzeczalnymi zwolennikami mebli metalowych są z pewnością ekolodzy, bo nie zużyto na nie drewna a więc ograniczono wycinkę drzew. Jednak najczęściej zainteresowanie nowoczesnymi meblami metalowymi wynika z ich funkcjonalności i estetyki oraz trwałości. Dlatego coraz częściej meble biurowe wykonane są również z metalu lub połączenia z innymi tworzywami na blatach biurek, czy siedzisk ze skóry ekologicznej lub naturalnej, dzięki czemu fotele biurowe (http://www.ergohuman.pl/fotele-biurowe/fotele-biurowe/) i fotele dla kontrahentów są bardziej eleganckie i trwałe. W dziale krzesła i fotele jest zdecydowanie więcej pomysłów na łączenie wzorów i materiałów dzięki czemu ten asortyment jest szczególnie obfity we wzory zależne od gustu, potrzeb i oczywiście zasobności portfela nabywcy.
W nowoczesnych biurach, lokalach czy obiektach użyteczności publicznej można rozpoznać właśnie gust i zasobność właściciela. Jest to szczególnie widoczne w powstających jak grzyby po deszczu wszelkich biurach obsługi klienta telefonii komórkowej, telewizji kablowej, działach towarzystw ubezpieczeniowych i oczywiście bankach.

W tych ostatnich zapanowała moda na specjalistyczne meble bankowe.
Pod kątem wymagań tego sektora rynku produkuje się meble o bardzo wymyślnych kształtach, dostosowywanych do potrzeb konkretnego banku. Są one najczęściej specjalnie projektowane pod wymagania projektanta wnętrz, którego bank zatrudnia w celu urządzenia i zaaranżowania powierzchni. Dotyczy to zarówno przestrzeni, w których pracują ludzie na tzw. zapleczu czyli w szeroko rozumianej administracji, tam najczęściej lokowane są typowe meble biurowe z dostosowanymi do wymagań ergonomii biurkami i fotelami czy krzesłami komputerowymi. Przestrzeń do obsługi klienta to specjalne lady i boksy bankowe oraz krzesła i stoliki dla klientów.

Fotel biurowy