Jeśli wydaje Ci się, że fototapety istnieją wyłącznie w jednym rodzaju i że oprócz wyglądu nic więcej nie ma znaczenia, a to czym musisz kierować się podczas jej doboru to wyłącznie wzór, jesteś w niemałym błędzie. Najtańsza fototapeta wcale nie musi spełniać naszych wymagań, a co ciekawe może okazać się, że pieniądze zostały po prostu wyrzucone w błoto, bowiem w konkretnych warunkach po prostu się ona nie sprawdza. Idealnym przykładem jest kuchnia, gdzie panują niekorzystne warunki. Tam należy zamontować inne rodzaje fototapety niż na przykład w przedpokoju.

Typy fototapet

Istnieją dwie podstawowe odmiany fototapety. Pierwsza to fototapeta laminowana, najtańsza i najbardziej popularna, można powiedzieć, że standardowa. Druga to fototapeta winylowa, bardziej odporna, nadająca się do trudniejszych warunków. Wśród tych typów istnieją jeszcze pewne podziały, można zdobyć na przykład fototapetę laminowaną z innym dodatkiem. Wszystko jest możliwe, ale zależy od potrzeb i zasobności portfela.

Nowoczesna kuchniaW kuchni stosujemy zazwyczaj fototapety samoprzylepne, które jednak do naklejania wymagają bardzo równej powierzchni. Stąd popularność fototapet samoprzylepnych w wersji „pod szkło”, czyli z klejem po stronie nadruku. Szkło chroni fototapete przed wilgocia lub zniszczeniem, łatwo je wyczyścic, czyli same zalety.